Дуже часто ми отримуємо запити від клієнтів: «підберіть для мене універсальний крем, такий щоб на день та на ніч, закривав усі мої потреби». Проте у косметології недарма існує розмежування засобів та денні та нічні, з SPF та без, косметика для вагітних, підлітків та чоловіків. Кожне призначення продукту може бути не очевидним, проте абсолютно точно має підставу. Ми попросили засновницю VILNA BEAUTY GROUP, експерта з естетичної косметології, автора методики «Біовідновлення у косметології» Ксенію Іщенко розповісти більше про нічні засоби для догляду за шкірою обличчя та розкрити таємницю: чому важливо розділяти косметичні продукти на денні та нічні і чи варто взагалі притримуватись такого поділу?
Ксенія Іщенко: Це дійсно важлива тема. Шкіра, як і будь-який орган в нашому тілі, має свої біоритми. Циркадні ритми, які регулюють наші біологічні процеси, значно впливають на стан шкіри. В залежності від певної пори дня наші органи та організм в цілому переживають певні процеси. Є проміжки часу коли діяльність організму повільна, підтримуюча, а є періоди активної роботи та відновлення. Всі напевно чули, що дієтологи не радять харчуватись на ніч. Не важливо чим, нехай навіть найкориснішою їжею, адже харчова система вночі як раз таки перебуває виключно у «підтримуючому» режимі. Робота органів сповільнена, є ризик перенавантаження. При цьому нервова система організму відновлюється саме вночі. Нервова клітина відновлюється у проміжку з 23:00-02:00 години ночі, тобто клітина має лише три години на відновлення. Часу і так дуже мало, а більшість не притримується режиму сну, ігнорують його важливість.
VILNA BEAUTY: Що саме відбувається з шкірою вночі?
Ксенія Іщенко:Шкіра, як орган, працює саме вночі і саме у це час відбувається відновлення клітин шкіри. Триває цей процес з 23:00 до 5 ранку завдяки тому, що клітини отримують живлення від мікро циркулярного кров’яного русла за рахунок речовин, які потрапляють у нашу кров з харчуванням, а далі синтезуються. Аби мати змогу засвоїти ці речовини шкірі, як органу, необхідна допомога, адже час дуже обмежений, а так насправді кількість цих важливих поживних речовин не є така велика. Продукти таких професійних брендів як Atache, Utsukusy та Insium це найвищий рівень якості сучасної косметики. Засоби цих брендів допомагають продовжити час можливого живлення клітини шкіри, проте відбутись це може лише у певний період – вночі. Саме тому нічний крем повинен бути багатшим на поживні речовини та активні інгредієнти, які сприяють регенерації.
VILNA BEAUTY: Які інгредієнти особливо важливі в нічних кремах?
Ксенія Іщенко: Антиоксиданти, гіалуронова кислота, пептиди, і ретиноїди – основні інгредієнти, які слід шукати в нічних кремах. Антиоксиданти борються з вільними радикалами, які можуть пошкодити клітини шкіри, пептиди та ретиноїди сприяють оновленню клітин, а гіалуронова кислота забезпечує інтенсивне зволоження. Окрім того, усі ці інгредієнти мають шалену антивікову дію, боряться зі зморшками, пришвидшують регенерацію. Вітамін С є одним з найбільш популярних та дієвих антиоксидантів. У професійного іспанського бренду ATACHE є ціла лінійка на основі цього компоненту – Cvital. Особисто мій фаворит це нічний протектор CVITAL NIGHT PROTECTOR.
Антиоксидантний комплекс складається з двох препаратів: активний флюїд (липова кислота + вітамін Е) + сироватка з вітаміном С. Поєднання активного флюїду та сироватки забезпечують захист від шкідливого впливу зовнішніх факторів, таких як сонячна радіація та забрунення. Комплекс відновлює антиоксидантний статус шкіри, що є профілактикою передчасного старіння та уповільнює природне старіння шкіри. Деякі бренди доповнюють формули ретиноїдами. Але як ми знаємо Вітамін А може бути агресивним. Багато хто боїться цього компоненту, хоча він надзвичайно дієвий. У таких випадках варто обирати ретинолоподібні компоненти: бакучіол, ретиналь. Рослинні екстракти, що схожі до ретиноїдів за дією, при цьому не мають нічого спільного з Вітаміном А. Наприклад, лінія CRetinal від Utsukusy. Унікальна комбінація ретиналю та капсульованого вітаміну С у нанокапсулах гарантують помітні результати вже на другому тижні активного користування. Сироватка та крем стимулюють оновлення шкіри, усувають відмерлі клітини, завдяки чому покращується рельєф, тон та колір обличчя. Зменшують пігментацію, викликану фотопошкодженнями та постакне. Регулює синтез себуму, нормалізує баланс шкіри та запобігає забрудненню пор.
Зокрема пептидні комплекси це основа антивікового догляду і нічні крема з пептидами це чудовий спосіб боротись з наявними зморшками та попереджати утворення нових. Різновидів пептидів безліч, від зовнішніх, що зупиняють міміку, до тих що впливають на якість шкіри. Як наприклад у кремі та сироватці RESILIENCE від UTSUKUSY (Tokyo-Barcelona). Utsukusy використовують пептиді на основі технології «Косметичні дрони»( Си-пальмітіол гептапептид-14, Гептапептид -15 пальмітат, Пальмітіол гептапептид), які зробили лінію RESILIENCE надзвичайно популярною.
«Косметичні дрони» являють собою систему доставки активних інгредієнтів, які інкапсульовані в оболонку з біосумісного та біорозкладного полімеру. Кожен дрон має певну місію і спрямований певну мету. Зовнішній ліганд диктує цю місію і направляє капсули до специфічних цілей – клітин із рецепторами. Капсули звʼязуються виключно з бажаним рецептором, оскільки ліганди є селективними та зводять до мінімуму неспецифічну взаємодію з іншими клітинами. Після звʼязування дрон проникає усередину клітини-мішені шляхом ендоцитозу.Після того, як складові полімери капсули природним чином метаболізуються, активний інгредієнт поступово вивільняється в цільовій клітині. У випадку лінії Resilience дана технологія гарантує максимальний ефект ліфтингу, усуває зморшки. Особливо поімтний ефект у нижній треті обличчя та на зоні шиї, декольте. А загалом важливо обирати засіб за типом шкіри та її потребами, тому важливо мати можливість звернутись до професіонала за порадою. Наприклад на сайті vilna-beauty.com експерти-косметологи проводять безкоштовні консультації з підбору домашнього догляду.
VILNA BEAUTY: Чому не можна використовувати нічний крем у день?
Ксенія Іщенко: Нічні креми мають більш густу і насичену текстуру, що може стати причиною забивання пор у денний час, коли шкіра виробляє більше себуму і поту. Вдень секреція більш активна, тому важливо забезпечити шкірі належну підтримку та захист, не обтяжуючи її Крім того, вони можуть спричинити дискомфорт під макіяжем або захисними кремами з SPF. І повертаючись до першого питання: чи можна підібрати універсальний засіб на день, та ні ніч. Теоретично так, якщо немає наявних проблем та особливостей, можна знайти підібрати універсальні позицї. Та сама лінія CVital від ATACHE або Resilience від Utsukusy підходять як на день, так і на ніч. Мабуть усі знають, що косметологи радять у нічному догляді використовувати у комплексі і сироватку, і крем. Це звичайно для того, аби посилити живлення клітин шкіри активними елементами. Плюс наявність такого комплексу це завжди чудова можливість закрити усі потреби шкіри в плані денного та нічного догляду. Наприклад, в день можна користуватись лише сироваткою або кремом з набору, а вночі і тим, тим для кращого результату.
VILNA BEAUTY: Які загальні помилки ви зустрічаєте в нічному догляді за шкірою?
Ксенія Іщенко: Багато хто недооцінює важливість нічного догляду або неправильно використовують продукти – наприклад, наносять їх надто рано або пізно. Оптимальний час для нанесення нічного крему – за годину до сну. Це дає шкірі можливість максимально вбрати корисні речовини перед тим, як ви заснете.
VILNA BEAUTY: Ксенія, а на закінчення, що ви порадите тим, хто хоче покращити свій нічний догляд за шкірою так, аби отримати максимальний результат?
Ксенія Іщенко: Важливо підібрати продукт, що відповідає вашому типу шкіри та її потребам. Не економте на якості кремів – інвестиція в хороший нічний крем вартує того, адже він працює за вас всю ніч. Також не забувайте про регулярність: якісний нічний догляд повинен стати вашою щоденною звичкою.